Walsin Technologies WR08X1542FTL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±1% 15.4kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页2 年前
ODG (Origin Data Global)
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
4,139
Authorized Distributors
1
Resistance
15.4 kΩ
15.4 kΩ
15.4 kΩ
Case/Package
0805
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 15400ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
RES 15.4K OHM 1% 1/8W 0805
0805 15K4 1% Resistor
15400¦¸ ¡À1% 1/8W 0805