Walsin Technologies WR08X12R0FTL
Walsin WR08X12R0FTL 0603 SMD Resistor 12 Ohm Thin Film Chip 1% Tolerance
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页2 年前
Burklin Elektronik
备用零件
Price @ 1000
Stock
11,247
Authorized Distributors
1
Resistance
12 Ω
12 Ω
12 Ω
Case/Package
0805
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
描述
Res Thick Film 0805 12 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Resistor, thick film, SMD 0805 (2012), 12 Ω, 0.125 W, ±1 %, WR08X12R0FTL
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 12ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805