Walsin Technologies WR08X1213FTL
0805 121K ohms 1% thick film surface mount chip resistor
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页2 年前
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
43,131
Authorized Distributors
2
Resistance
121 kΩ
121 kΩ
121 kΩ
Case/Package
0805
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-12-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 121000ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
RES 121K OHM 1% 1/8W 0805
0805 121K 1% Resistor
121 kOhms ¡À1% 1/8W ¡À100ppm/¡ãC 0805