Walsin Technologies WR08X102 JTL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±5% 1kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
数据表和文档
TME
Datasheet10 页5 年前
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-8.12%
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
4
Resistance
1 kΩ
1 kΩ
1 kΩ
Case/Package
0805
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-12-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
描述
Res Thick Film 0805 1K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Molded SMD Paper T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 1000ohm, 150V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
1 kOhms ¡À5% 1/8W ¡À100ppm/¡ãC 0805