Walsin Technologies WR08W8204FTL
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 8.2e+06ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页2 年前
备用零件
Price @ 1000
Stock
24,691
Authorized Distributors
1
Resistance
8.2 MΩ
8.2 MΩ
8.2 MΩ
Case/Package
0805
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
描述
Thick Film Chip Resistor, Rectangular Type
RES 8.2M OHM 1% 0805
0805 8M20 1% Resistor
8.2 MOhms ¡À1% 1/8W ¡À100ppm/¡ãC 0805