Walsin Technologies WR06X565 JTL
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±5% 5.6MΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
数据表和文档
备用零件
Price @ 1000
Stock
19,006
Authorized Distributors
1
Resistance
5.6 MΩ
5.6 MΩ
5.6 MΩ
Case/Package
0603
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 5600000ohm, 50V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
SMD Resistor 0603 5.6MΩ ±5% 1/10W ±100ppm/℃
RES 5.6M OHM 5% 1/10W 0603
0603 5M6 5% Resistor
5600000¦¸ ¡À5% 1/10W 0603