Walsin Technologies WR06X5621FTR
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 5620ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页11 年前
备用零件
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
1
Resistance
5.62 kΩ
5.62 kΩ
5.62 kΩ
Case/Package
0603
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2011-05-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
描述
RES 5.62K OHM 1% 0603
0603 5K62 1% Resistor