Walsin Technologies WR06X562 JTL
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±5% 5.6kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Production
价格与库存
数据表和文档
element14 APAC
Datasheet10 页8 年前
Datasheet10 页10 年前
TME
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
2
Resistance
5.6 kΩ
5.6 kΩ
5.6 kΩ
Case/Package
0603
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Composition
Metal Oxide
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-12-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Yageo GroupRC0603JR-075K6L
Yageo GroupAC0603JR-075K6L
Res Thick Film 0603 5.6K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0603JR-105K6L
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 5600ohm, 75V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Res Thick Film 0603 5.6K Ohm 5% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper Tape on Plastic Reel
Res Thick Film 0603 5.6K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 5.6K Ohm 5% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
描述
Res Thick Film 0603 5.6K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C SMD T/R
WR06 Series 5.6 KOhm ±5% 1/10 W 0603 SMT Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 5600ohm, 50V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
RES, 5K6, 5%, 0.1W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 5.6kohm; Product Range: WR06 Series; Voltage Rating: 75V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 100mW; Resistance Tolerance: ± 5%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: Lead (15-Jan-2019)