Walsin Technologies WR06X560 JTL
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±5% 56Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
数据表和文档
Newark
Datasheet10 页8 年前
element14 APAC
TME
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-100%
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
2
Resistance
56 Ω
56 Ω
56 Ω
Case/Package
0603
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Composition
Metal Oxide
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-12-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
描述
WR06 Series 0603 56 Ohm ±5% 0.1 W ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 56ohm, 50V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
RES, 56R, 5%, 0.1W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 56ohm; Product Range: WR06 Series; Voltage Rating: 75V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 100mW; Resistance Tolerance: ± 5%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: Lead (15-Jan-2019)