Walsin Technologies WR06X51R1FTL
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 51.1Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页2 年前
ODG (Origin Data Global)
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.05%
Authorized Distributors
2
Resistance
51.1 Ω
51.1 Ω
51.1 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-12-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 51.1ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
SMD Resistor 0603 51.1Ω ±1% 1/10W ±100ppm/℃
RES 51.1 OHM 1% 1/10W 0603
0603 51R1 1% Resistor
51.1¦¸ ¡À1% 1/10W 0603