Walsin Technologies WR06X51R0FTLJ
Res, 51R, 1%, 0.1W, Thick Film, 0603 Rohs Compliant: Yes |WALSIN WR06X51R0FTLJ
Production
价格与库存
DistributorSKUMinPkg
NewarkWR06X51R0FTLJ5,00010Cut Tape
TMEWR06X51R0FTLJ05K
22h
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页5 年前
TME
备用零件
Price @ 1000
Stock
5,000
Authorized Distributors
2
Resistance
51 Ω
51 Ω
51 Ω
Case/Package
0603
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 51ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
电阻, 51R, 1%, 0.1W, 厚 膜, 0603;