Walsin Technologies WR06X5110FTL
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 511Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页2 年前
ODG (Origin Data Global)
库存历史记录
3 个月趋势:
-3.39%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Stock
70,704
Authorized Distributors
2
Resistance
511 Ω
511 Ω
511 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
描述
Res Thick Film 0603 511 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 511ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
RES 511 OHM 1% 1/10W 0603
0603 511R 1% Resistor
511¦¸ ¡À1% 1/10W 0603