Walsin Technologies WR06X4872FTL
Res Thick Film 0603 48.7K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页2 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.17%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Stock
62,430
Authorized Distributors
2
Resistance
48.7 kΩ
48.7 kΩ
48.7 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-12-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 48700ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
SMD Resistor 0603 48.7KΩ ±1% 1/10W ±100ppm/℃
48.7 kOhms ¡À1% 1/10W ¡À100ppm/¡ãC 0603