Walsin Technologies WR06X472 JTL
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±5% 4.7kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页2 年前
Newark
element14 APAC
TME
Megastar
库存历史记录
3 个月趋势:
+19.54%
Authorized Distributors
5
Resistance
4.7 kΩ
4.7 kΩ
4.7 kΩ
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Composition
Metal Oxide
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-12-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Yageo GroupRC0805JR-074K7L
Res Thick Film 0805 4.7K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0201 4.7K Ohm 5% 1/20W ±250ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Res Thick Film 0603 4.75K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0603 4.99K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
描述
0603 1/10W 4.7Kohm 5% thick film chip resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 4700ohm, 50V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
RES THICK FILM 4.7K OHM 5% 0603 SMD
RES, 4K7, 5%, 0.1W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 4.7kohm; Product Range: WR06 Series; Voltage Rating: 75V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 100mW; Resistance Tolerance: ± 5%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: Lead (15-Jan-2019)