Walsin Technologies WR06X362 JTL
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±5% 3.6kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
数据表和文档
Future Electronics
Datasheet10 页8 年前
Datasheet9 页14 年前
Datasheet9 页14 年前
备用零件
Price @ 1000
Stock
18,750
Authorized Distributors
1
Resistance
3.6 kΩ
3.6 kΩ
3.6 kΩ
Case/Package
0603
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
描述
RC Series 0603 0.1 W 3.6 kOhm 5% ±100ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 3600ohm, 50V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
RES 3.6K OHM 5% 1/10W 0603
0603 3K6 5% Resistor
3600¦¸ ¡À5% 1/10W 0603