Walsin Technologies WR06X2700FTL
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 270Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页2 年前
ODG (Origin Data Global)
element14 APAC
TME
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-4.07%
Authorized Distributors
4
Resistance
270 Ω
270 Ω
270 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Composition
Metal Oxide, Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Res Thick Film 0805 270 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
TE ConnectivityCRG0805F270R
Res Thick Film 0805 243 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ2RKF2700X
Res Thick Film 0402 270 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0603 270 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/°C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0603 270 Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper Tape on Plastic Reel
描述
Res Thick Film 0603 270 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Thick Film Resistors – SMD; WALSIN; WR06X2700FTL; 270 Ohm; 0603; 1 %; Metal Oxide, Thick Film
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 270ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Surface Mount Chip Resistor, Wr06 Series, 270 Ohm, 100 Mw, 1%, 75 V, 0603 [1608 Metric] Rohs Compliant: Yes |WALSIN WR06X2700FTL
Thick Film Resis 0603 270 Ohm 1%
THICK FILM GENERAL PURPOSE CHIP RESISTOR
RES, 270R, 1%, 75V, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 270ohm; Product Range: WR06 Series; Voltage Rating: 75V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 100mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: Lead (15-Jan-2019)