Walsin Technologies WR06X181 JTL
Res Thick Film 0603 180 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
数据表和文档
Newark
Datasheet10 页8 年前
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
-52.29%
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
2
Resistance
180 Ω
180 Ω
180 Ω
Case/Package
0603
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2006-12-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 180ohm, 50V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Chip Resistors 0603 180Ω ±5% 1/10W ±100ppm/℃
电阻, 180R, 5%, 0.1W, 0603, 厚膜;
RES, 180R, 5%, 0.1W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 180ohm; Product Range: WR06 Series; Voltage Rating: 75V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 100mW; Resistance Tolerance: ± 5%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: Lead (15-Jan-2019)