Walsin Technologies WR06X152 JTL
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±5% 1.5kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
数据表和文档
element14 APAC
Datasheet10 页10 年前
Datasheet10 页8 年前
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.02%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
3
Resistance
1.5 kΩ
1.5 kΩ
1.5 kΩ
Case/Package
0603
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Composition
Metal Oxide
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-12-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Res Thick Film 0805 1.5K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0603 1.5K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 1500ohm, 50V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
WR06 Series 0603 1.5 kO ±5% 0.1 W ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
SMD Resistor 0603 1.5KΩ ±5% 1/10W ±100ppm/℃
RES, 1K5, 5%, 0.1W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 1.5kohm; Product Range: WR06 Series; Voltage Rating: 75V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 100mW; Resistance Tolerance: ± 5%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: Lead (15-Jan-2019)