Walsin Technologies WR06X150 JTL
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±5% 15Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
数据表和文档
Newark
Datasheet10 页8 年前
element14 APAC
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.00%
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
4
Resistance
15 Ω
15 Ω
15 Ω
Case/Package
0603
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Yageo GroupRC0603JR-0715RL
Res Thick Film 0603 15 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupAC0603JR-0715RL
Yageo GroupRC0603JR-1315RL
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 15ohm, 75V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
PanasonicERJ3GEYJ150V
Res Thick Film 0603 15 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 15ohm, 75V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0603
描述
WR06 Series 0603 15 O ±5% 0.1 W ±100 pmm/°C Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 15ohm, 50V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
FIXED RESISTOR 0603 Chip Resistor 5% 100ppm/C 15Ohm 100mW
RES, 15R, 5%, 0.1W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 15ohm; Product Range: WR06 Series; Voltage Rating: 75V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 100mW; Resistance Tolerance: ± 5%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: Lead (15-Jan-2019)