Walsin Technologies WR06W9094FTL
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 9.09MΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页2 年前
ODG (Origin Data Global)
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
1,336
Authorized Distributors
1
Resistance
9.09 MΩ
9.09 MΩ
9.09 MΩ
Case/Package
0603
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2006-12-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 9090000ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
SMD Resistor 0603 9.09MΩ ±1% 1/10W ±100ppm/℃
RES 9.09M OHM 1% 1/10W 0603
0603 9M09 1% Resistor