Walsin Technologies WR04X69R8FTL
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 69.8ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页2 年前
ODG (Origin Data Global)
备用零件
Price @ 1000
Stock
85,049
Authorized Distributors
1
Resistance
69.8 Ω
69.8 Ω
69.8 Ω
Case/Package
0402
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
62.5 mW
62.5 mW
62.5 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
描述
FIXED RESISTOR Molded Chip Resistor 1% 100ppm/C 69.8Ohm 62.5mW
Chip Resistors 0402 69.8Ω ±1% 1/16W ±100ppm/℃
69.8 Ohms ¡À1% 1/16W ¡À100ppm/¡ãC 0402