Walsin Technologies WR04X565 JTL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±5% 5.6MΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
数据表和文档
备用零件
Price @ 1000
Stock
19,404
Authorized Distributors
1
Resistance
5.6 MΩ
5.6 MΩ
Case/Package
0402
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
62.5 mW
62.5 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-12-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 5600000ohm, 50V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
RES 5.6M OHM 5% 1/16W 0402
0402 5M6 5% Resistor