Walsin Technologies WR04X562 JTL
62.5mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±5% 5.6kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
数据表和文档
库存历史记录
3 个月趋势:
-13.49%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
2
Resistance
5.6 kΩ
5.6 kΩ
Case/Package
0402
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
62.5 mW
62.5 mW
Composition
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 5600ohm, 50V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
FIXED RESISTOR Molded Chip Resistor 5% 100ppm/C 5.6kOhm 62.5mW
RES 5.6K OHM 5% 1/16W 0402
0402 5K6 5% Resistor
5600¦¸ ¡À5% 1/16W 0402