Walsin Technologies WR04X474 JTL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±5% 470kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
数据表和文档
TECHDesign
Datasheet10 页8 年前
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-14.16%
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
3
Resistance
470 kΩ
470 kΩ
470 kΩ
Case/Package
0402
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
62.5 mW
62.5 mW
62.5 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
描述
Res Thick Film 0402 470K Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
SMT Thick Film Chip Resistor 0402 Case 470K Ohm 5%
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 1.58ohm, 75V, 1% +/-Tol, -200,400ppm/Cel, Surface Mount, 0603