Walsin Technologies WR04X390JTR
62.5mW 50V ±100ppm/℃ ±5% 39Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页11 年前
备用零件
Price @ 1000
Stock
7,882
Authorized Distributors
1
Resistance
39 Ω
39 Ω
39 Ω
Case/Package
0402
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
62.5 mW
63 mW
63 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-10-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 39ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0402
SMD Resistor 0402 39Ω ±5% 1/16W ±100ppm/℃
0402 39R 5% Resistor
RES 39 OHM 5% 0402