Walsin Technologies WR04X273JTR
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 27000ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0402
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页11 年前
备用零件
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
1
Resistance
27 kΩ
27 kΩ
27 kΩ
Case/Package
0402
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
62.5 mW
100 mW
100 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-10-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
0402 27K 5% Resistor
RES 27K OHM 5% 0402