Walsin Technologies WR04X23R7FTL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 23.7Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页2 年前
ODG (Origin Data Global)
备用零件
Price @ 1000
Stock
42,019
Authorized Distributors
1
Resistance
23.7 Ω
23.7 Ω
23.7 Ω
Case/Package
0402
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
62.5 mW
63 mW
63 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-12-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
描述
Res Thick Film 0402 23.7 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 23.7ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
0402 23R7 1% Resistor