Walsin Technologies WR04X222 JTL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±5% 2.2kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页2 年前
TECHDesign
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-33.14%
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
2.2 kΩ
2.2 kΩ
2.2 kΩ
Case/Package
0402
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
62.5 mW
62.5 mW
62.5 mW
Composition
Metal Oxide
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
TE ConnectivityCRG0402J2K2
Res Thick Film 0402 2.2K Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±200ppm/C Molded SMD T/R
Yageo GroupRC0402JR-072K2L
Yageo GroupRC0402JR-072KL
Res Thick Film 0402 2K Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0402JR-072K4L
RC FIXED RESISTOR 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±5% ±100ppm/C 2.4kOhm 0.063W 1/16W
TE ConnectivityCRG0402F2K4
Res Thick Film 0402 2.4K Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD SMD
TE ConnectivityCRG0402F2K0
Res Thick Film 0402 2K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
描述
Res, 2K, 5%, 0.063W, Thick Film, 0402 Rohs Compliant: Yes |WALSIN WR04X222 JTL
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 2200ohm, 50V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
FIXED RESISTOR 0402 Chip Resistor 5% 200ppm/C 2.2kOhm 63mW
SMD Resistor 0402 2.2KΩ ±5% 1/16W ±100ppm/℃