Walsin Technologies WR04X21R0FTL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 21Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页2 年前
ODG (Origin Data Global)
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
27,720
Authorized Distributors
1
Resistance
21 Ω
21 Ω
21 Ω
Case/Package
0402
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
62.5 mW
100 mW
100 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 21ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
RES 21 OHM 1% 1/16W 0402
0402 21R0 1% Resistor