Walsin Technologies WR04X202 JTL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±5% 2kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页2 年前
TECHDesign
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.03%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
2
Resistance
2 kΩ
2 kΩ
2 kΩ
Case/Package
0402
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
62.5 mW
62.5 mW
62.5 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 2000ohm, 50V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
RES SMD 56.2K OHM 1% 1/2W 0805
RES 2K OHM 5% 1/16W 0402
SMD 0402 2K0 5% Lead Free
0402 2K0 5% Resistor
2000¦¸ ¡À5% 1/16W 0402