Walsin Technologies WR04X183 JTL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±5% 18kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
数据表和文档
Future Electronics
Datasheet8 页11 年前
Datasheet9 页14 年前
Datasheet9 页14 年前
备用零件
Price @ 1000
Stock
54,757
Authorized Distributors
1
Resistance
18 kΩ
18 kΩ
Case/Package
0402
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
62.5 mW
62.5 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
描述
Res Thick Film 0402 18K Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 18000ohm, 50V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
WR Series 0402 18 kOhm ±5% 0.063 W ±100 ppm/°C Thick Film Chip Resistor
FIXED RESISTOR 0402 Chip Resistor 5% 100ppm/C 18kOhm 62.5mW