Walsin Technologies WR04X1781FTL
Res Thick Film 0402 1.78K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页2 年前
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-10.02%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
71,909
Authorized Distributors
2
Resistance
1.78 kΩ
1.78 kΩ
1.78 kΩ
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
62.5 mW
62.5 mW
62.5 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-12-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
描述
WR04 Series 0402 1.78 kOhm ±1 % 0.0625 W ±100 ppm/°C SMT Thick Film Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 1780ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Chip Resistors 0402 1.78KΩ ±1% 1/16W ±100ppm/℃
1.78K¦¸ ¡À1% 62.5mW ¡À100ppm/¡æ 0402 1mm*500¦Ìm*400¦Ìm