Walsin Technologies WR04X102 JTL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±5% 1kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页2 年前
TECHDesign
TME
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-46.01%
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
5
Resistance
1 kΩ
1 kΩ
1 kΩ
Case/Package
0402
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
62.5 mW
62.5 mW
62.5 mW
Composition
Metal Oxide, Thick Film
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-12-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Yageo GroupRC0402JR-071KL
Res Thick Film 0402 1K Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res General Purpose Thick Film 0402 1k Ohm 5% 1/16W ±100ppm/°C Ceramic Paper T/R
Yageo GroupRC0402JR-07910RL
Res Thick Film 0402 910 Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0402JR-071K1L
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±5% 1.1kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE ConnectivityCRG0402F910R
Res Thick Film 0402 910 Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD SMD
TE ConnectivityCRG0402F1K1
Res Thick Film 0402 1.1K Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD SMD
描述
SMT Thick Film Chip Resistor 0402 Case 1K Ohm 5%
Res, 1K, 5%, 0.063W, Thick Film, 0402 Rohs Compliant: Yes |WALSIN WR04X102 JTL
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 1000ohm, 50V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
FIXED RESISTOR 0402 Chip Resistor 5% 100ppm/C 1kOhm 63mW