Walsin Technologies WR02X4870FAL
50mW Thick Film Resistors 25V ±200ppm/℃ ±1% 487Ω 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页2 年前
ODG (Origin Data Global)
备用零件
Price @ 1000
Stock
13,714
Authorized Distributors
1
Resistance
487 Ω
487 Ω
Case/Package
0201
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
50 mW
50 mW
Composition
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-10-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.05W, 487ohm, 25V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0201
SMD Resistor 0201 487Ω ±1% 1/20W ±200ppm/℃
RES 487 OHM 1% 1/20W 0201
0201 487R 1% Resistor