Walsin Technologies WR02X102 JAL
50mW Thick Film Resistors 25V ±5% ±200ppm/℃ 1kΩ 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页2 年前
TECHDesign
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-9.05%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
3
Resistance
1 kΩ
1 kΩ
1 kΩ
Case/Package
0201
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
50 mW
50 mW
50 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
描述
Res Thick Film 0201 1K Ohm 5% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.05W, 1000ohm, 25V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0201
WR02X Series 1 kO ±5% 0.05 W ±200 ppm/°C 0201 Surface Mount Chip Resistor