Walsin Technologies WR02X101 JAL
RES 100 OHM 5% 1/20W 0201 / 100 Ohms ±5% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Thick Film
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页2 年前
TECHDesign
库存历史记录
3 个月趋势:
+1.74%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
4
Resistance
100 Ω
100 Ω
100 Ω
Case/Package
0201
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
50 mW
50 mW
50 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.05W, 100ohm, 25V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0201
Resistor Chip 0201 ±5% 100RΩ SMD
SMD Resistor 0201 100Ω ±5% 1/20W ±200ppm/℃