Walsin Technologies SH21B102K500CT
Cap Ceramic 0.001uF 50V X7R 10% Pad SMD 0805 Soft Termination 125C T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet27 页3 年前
TECHDesign
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.09%
备用零件
Price @ 1000
Stock
38,366
Authorized Distributors
3
Capacitance
1 nF
1 nF
Dielectric
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0805
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
Tolerance
10 %
Height
1.25 mm
1.25 mm
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2010-03-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.001uF, Surface Mount, 0805
0805 MLCC X7R 1000 pF +/- 10% 50V TR SH
1nF ¡À10% X7R 50V 0805 2mm*1.25mm*1.25mm