Walsin Technologies 1210X476M160CT
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, X5R, 15% TC, 47uF, Surface Mount, 1210
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet21 页2 年前
TECHDesign
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-87.50%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
13,126
Authorized Distributors
3
Capacitance
47 µF
47 µF
47 µF
Dielectric
X5R
X5R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
Height
2.5 mm
2.5 mm
2.5 mm
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-07-31
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
描述
47 F 20% 16V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric)
1210 MLCC X5R 47 uF+/ -20% 16 V T&R
CAP CER 47UF 16V X5R 1210
MLCC 47UF 16V X5R 1210