Walsin Technologies 1206N101J500CT
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC – SMD/SMT; WALSIN; 1206N101J500CT; 100 pF; 1206; 50 V; 50 V
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet21 页2 年前
element14 APAC
TECHDesign
Future Electronics
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.92%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
5
Capacitance
100 pF
100 pF
100 pF
Dielectric
C0G
C0G
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
1206
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Height
800 µm
780 µm
780 µm
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2010-03-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
Samsung Electro-MechanicsCL31C101JBCNNNC
Multilayer Ceramic Capacitor, 100 pF, 50 V, ± 5%, C0G (NP0), 1206 [3216 Metric]
Yageo GroupC1206C101J5GACTU
50V 100pF NP0 ±5% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
KYOCERA AVX12065A101JAT4A
Multilayer Ceramic Capacitors 100pF 50V C0G 5% SMD 1206 125°C Paper T/R - Tape a
Cap Ceramic 100pF 630V C0G 5% Pad SMD 1206 125C T/R
C Series 1206 100 pF 630 V ±5 % Tolerance C0G SMT Multilayer Ceramic Capacitor
描述
Cap Ceramic 100pF 50V C0G 5% Pad SMD 1206 125C T/R
MULTILAYER CERAMIC CAPACITOR Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0001uF, Surface Mount, 1206
Multilayer Ceramic Capacitor, 100 Pf, 5%, C0G/Np0, 50 V, 1206 [3216 Metric] Rohs Compliant: Yes |WALSIN 1206N101J500CT
1206 50V NPO 100pF 5% multilayer ceramic capacitor
CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 30ppm/Cel ppm/C 5% 100pF 50V
CAP, 100PF, 50V, 5%, C0G/NP0, 1206; Capacitance: 100pF; Voltage Rating: 50V; Ceramic Capacitor Case: 1206 [3216 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 5%; Dielectric Characteristic: C0G / NP0; Product Range: -; Operating Temperatur