Walsin Technologies 1206B471K102CT
1kV 470pF X7R ±10% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
数据表和文档
IHS
Datasheet12 页3 年前
X-ON
TECHDesign
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-15.00%
Authorized Distributors
5
Capacitance
470 pF
470 pF
470 pF
Case/Package
1206
Voltage Rating (DC)
1 kV
1 kV
1 kV
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
1.25 mm
1.25 mm
1.25 mm
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2002-11-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
1206 470 pF 1 kV ±10% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Cap Ceramic 470pF 1000V X7R 10% Pad SMD 1206 125C T/R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 1000V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.00047uF, Surface Mount, 1206
Chip Capacitor (MLCC) 1206 470pF ±10% 1KV X7R
1206 MLCC X7R 470 pF+/- 10% 1K V T&R