Walsin Technologies 1206B393K500CT
Ceramic capacitor, 39 nF, 50 V (DC), ±10 %, SMD 1206, X7R, 1206B393K500CT
数据表和文档
IHS
Datasheet21 页2 年前
Burklin Elektronik
3 个月趋势:
-8.58%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Stock
8,654
Authorized Distributors
5
Capacitance
39 nF
39 nF
39 nF
Case/Package
1206
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
800 µm
780 µm
780 µm
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2007-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
描述
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.039uF, Surface Mount, 1206
Cap Ceramic 0.039uF 50V X7R 10% Pad SMD 1206 125C T/R
Walsin 1206B393K500CT Ceramic Capacitors Ceramic Capacitors 500V 1206 SMT
1206 MLCC X7R 0.039 uF+/- 10% 50 V T&R