Walsin Technologies 1206B224K250CT
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.22uF, Surface Mount, 1206
数据表和文档
IHS
Datasheet21 页2 年前
element14 APAC
3 个月趋势:
-1.52%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Stock
52,767
Authorized Distributors
4
Capacitance
220 nF
220 nF
Case/Package
1206
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
Tolerance
10 %
10 %
Height
950 µm
1.02 mm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
描述
Multilayer Ceramic Capacitor, 0.22 F, 10%, X7R, 25 V, 1206 [3216 Metric] Rohs Compliant: Yes |WALSIN 1206B224K250CT
Cap Ceramic 0.22uF 25V X7R 10% Pad SMD 1206 125C T/R
1206 MLCC X7R 0.22 uF+/- 10% 25 V T&R