Walsin Technologies 1206B222K102CT
1kV 2.2nF X7R ±10% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet12 页3 年前
X-ON
TECHDesign
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-7.45%
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
2.2 nF
2.2 nF
2.2 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
1206
Voltage Rating (DC)
1 kV
1 kV
1 kV
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
1.25 mm
1.25 mm
1.25 mm
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2002-11-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
描述
MULTILAYER CERAMIC CAPACITOR Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 1000V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0022uF, Surface Mount, 1206
Cap Ceramic 0.0022uF 1000V X7R 10% Pad SMD 1206 125C T/R
Chip Capacitor (MLCC) 1206 2.2nF ±10% 1KV X7R
Ceramic Capacitors; 1206B222K102CT; WALSIN; 1206; 2.2 nF; 1 kV; X7R
1206 MLCC X7R 2200 pF+/- 10% 1K V T&R