Walsin Technologies 1206B105K250CT
MLCC 1UF 25V X7R 1206 / 1 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
数据表和文档
IHS
Datasheet21 页2 年前
element14 APAC
TECHDesign
Future Electronics
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-47.53%
Authorized Distributors
6
Capacitance
1 µF
1 µF
1 µF
Case/Package
1206
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
1.15 mm
1.2 mm
1.2 mm
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2007-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
Samsung Electro-MechanicsCL31B105KAHNNNE
25V 1uF X7R 卤10% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Yageo GroupC1206C105K3RACTU
Multilayer Ceramic Capacitors Mlcc - Smd/Smt 25V 1Uf X7R 1206 10%
Yageo GroupC1206C105K3RAC
Samsung Electro-MechanicsCL31B105KOFNNNE
16V 1uF X7R 卤10% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL31B105KAHNFNE
25V 1uF X7R 卤20% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
描述
1206 1 uF 25 V ±10% Tolerance X7R Multilayer Ceramic Chip Capacitor
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 1uF, Surface Mount, 1206
Multilayer Ceramic Capacitor, 1 F, 10%, X7R, 25 V, 1206 [3216 Metric] Rohs Compliant: Yes |WALSIN 1206B105K250CT
Cap Ceramic 1uF 25V X7R 10% Pad SMD 1206 125C T/R
Chip Capacitance (Mlcc) 1206 1μF ±10% 25V X7R
CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 15% ppm/C 10% 1muF 25V