Walsin Technologies 1206B105K160CT
16V 1uF X7R ±10% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet21 页2 年前
element14 APAC
TECHDesign
Future Electronics
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
+1530%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
44,083
Authorized Distributors
6
Capacitance
1 µF
1 µF
1 µF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
1.15 mm
1.2 mm
1.2 mm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
Yageo GroupC1206C105K4RACTU
Samsung Electro-MechanicsCL31B105KOFNNNE
TAIYO YUDENEMK316B7105KF-T
Multilayer Ceramic Capacitor, 1 uF, 16 V, ± 10%, X7R, 1206 [3216 Metric]
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 1uF, Surface Mount, 1206
Yageo GroupC1206C105K4RACTM
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 16V 1uF X7R 1206 10%
1206 1 uF 16 V ±10% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
描述
CAP CER 1UF 16V X7R 1206 / 1 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
1206 1 uF 16 V ±10% Tolerance X7R Multilayer Ceramic Capacitor
Multilayer Ceramic Capacitor, 1 F, 10%, X7R, 16 V, 1206 [3216 Metric] Rohs Compliant: Yes |WALSIN 1206B105K160CT
CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 15% ppm/C 10% 1muF 16V