Walsin Technologies 1206B104K500CT
50V 100nF X7R ±10% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet21 页2 年前
element14 APAC
Burklin Elektronik
TECHDesign
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-74.27%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
100 nF
100 nF
100 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
1206
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
800 µm
780 µm
780 µm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.1uF, Surface Mount, 1206
Samsung Electro-MechanicsCL31B104KBCNNNC
KYOCERA AVX12065C104KAT2A
1206 100nF 50 V ±10 % Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
描述
1026 0.1 uF 50 V ±10 % Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Cap Ceramic 0.1uF 50V X7R 10% Pad SMD 1206 125C T/R
Multilayer Ceramic Capacitor, 0.1 F, 10%, X7R, 50 V, 1206 [3216 Metric] Rohs Compliant: Yes |WALSIN 1206B104K500CT
1206 (3216Metric) CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 50V 0.1muF ±10% X7R
Chip Capacitor (MLCC) 1206 100nF ±10% 50V X7R
Walsin 1206B104K500CT Ceramic Capacitor 1206 size 50V 100nF
Ceramic Capacitors; 1206B104K500CT; WALSIN; 1206; 100 nF; 50 V; X7R
1206 MLCC X7R 0.1 uF+/- 10% 50 V T&R