Walsin Technologies 0805X475K250CT
25V 4.7uF X5R ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet21 页2 年前
element14 APAC
TECHDesign
Future Electronics
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-40.72%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
4.7 µF
4.7 µF
4.7 µF
Dielectric
X5R
X5R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0805
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
1.25 mm
600 µm
600 µm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
描述
0805 4.7 uF 25 V ±10 % Tolerance X5R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 10% +Tol, 10% -Tol, X5R, 15% TC, 4.7uF, Surface Mount, 0805
Cap Ceramic 4.7uF 25V X5R 10% Pad SMD 0805 85C T/R
Multilayer Ceramic Capacitor, 4.7 F, 10%, X5R, 25 V, 0805 [2012 Metric] Rohs Compliant: Yes |WALSIN 0805X475K250CT
Ceramic Capacitors; 0805X475K250CT; WALSIN; 0805; 4.7 µF; 25 V; X5R