Walsin Technologies 0805B684K160CT
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.68uF, Surface Mount, 0805
数据表和文档
IHS
Datasheet21 页2 年前
TME
element14 APAC
Stock
55,959
Authorized Distributors
5
Capacitance
680 nF
680 nF
680 nF
Case/Package
0805
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
1.25 mm
1.25 mm
1.25 mm
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2007-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
16V 680nF X7R 卤10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
TAIYO YUDENEMK212B7684KG-T
Yageo GroupC0805C684K4RACTU
0805 0.68 uF 16 V ±10% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
描述
Cap Ceramic 0.68uF 16V X7R 10% Pad SMD 0805 125C T/R
CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 16V 680nF 10% 15% ppm/C
0805 MLCC X7R 0.68 uF+/- 10% 16 V T&R
Cap, 0.68Μf, 16V, 10%, X7R, 0805, Reel; Capacitance:0.68Μf; Voltage Rating:16V; Ceramic Capacitor Case:0805 [2012 Metric]; Capacitance Tolerance:± 10%; Dielectric Characteristic:X7R; Product Range:-; Operating Temperature Min:-55°C; Rohs Compliant: Yes |WALSIN 0805B684K160CT