Walsin Technologies 0805B475K250CT
25V 4.7uF X7R ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
数据表和文档
IHS
Datasheet21 页2 年前
JRH Electronics
TECHDesign
Future Electronics
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
+13.13%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
3D下载
Authorized Distributors
5
Capacitance
4.7 µF
4.7 µF
4.7 µF
Case/Package
0805
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
10 %
10 %
Height
1.25 mm
1.25 mm
1.25 mm
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2014-03-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
描述
CAP CER 4.7UF 25V X7R 0805 / 4.7 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 4.7uF, Surface Mount, 0805
0805 (2012Metric) ceramic capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm X7R ±10% 4.7muF
Cap Ceramic 4.7uF 25V X7R 10% Pad SMD 0805 125C T/R
Ceramic Capacitors; 0805B475K250CT; WALSIN; 0805; 4.7 µF; 25 V; X7R
0805 MLCC X7R 4.7 uF +/- 10% 25 V T&R GP