Walsin Technologies 0805B475K160CT
16V 4.7uF X7R ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
数据表和文档
Future Electronics
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
+15.98%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
3D下载
Authorized Distributors
6
Capacitance
4.7 µF
4.7 µF
4.7 µF
Case/Package
0805
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
1.25 mm
1.25 mm
1.25 mm
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-07-31
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
描述
Multilayer Ceramic Capacitor, 4.7 F, 10%, X7R, 16 V, 0805 [2012 Metric] Rohs Compliant: Yes |WALSIN 0805B475K160CT
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 4.7uF, Surface Mount, 0805
Cap Ceramic 4.7uF 16V X7R 10% Pad SMD 0805 125C T/R
0805 MLCC X7R 4.7 uF+/- 10% 16 V T&R